SZKOŁA PODSTAWOWA WE WRZESINIE

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Pan Rafał Zasański

Pan Józef Sender

Samorząd Uczniowski jest najważniejszą organizacją uczniowską działająca w szkole jest tworzony jest on spośród członków samorządów klasowych. Jest on organem rządzącym, animatorem życia kulturalnego w szkole.

Dzięki pracy w samorządzie uczniowie rozwijają kreatywność, uczą się przedsiębiorczości, odpowiedzialności i świadomego podejmowania decyzji.

ZADANIA
SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

• promowanie i rozwijanie wśród uczniów samorządności w podejmowaniu wspólnych decyzji w sprawach szkoły,

• informowanie dyrekcji, rady pedagogicznej oraz rady rodziców o wnioskach, opiniach i potrzebach uczniów,

• zwiększanie aktywności uczniów, rozwijanie zainteresowań i realizowanie własnych pomysłów dla wspólnego dobra,

• promowanie wiedzy na temat praw uczniów i czuwanie nad  ich przestrzeganiem,

• organizowanie i zachęcanie uczniów do działań kulturalnych, oświatowych, sportowych, rozrywkowych i naukowych w szkole,

• informowanie Dyrekcji, Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców o działalności SU.

AKCJE I DZIAŁANIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
ROKU SZKOLNYM 2019/2020

• W dniu 20 września 2018 roku odbyły się wybory samorządów klasowych, spośród których został wybrany Zarząd Samorządu Uczniowskiego – Mateusz Kempa (VI) - przewodniczący, Dariusz Kurek (VI) - zastępca przewodniczącego, Lena Gurtatowska (IV) - skarbnik. Opiekunami Samorządu zostali odpowiednio względem ilości głosów: Rafał Zasański oraz Józef Sender.

• 30 września w szkole odbyły się obchody dnia chłopaka, z tej okazji chłopcy otrzymali od dziewcząt drobne upominki (lizaki w kształcie piłek).

• Jesienią Samorząd Uczniowski w ramach zajęć świetlicowych przygotował ozdoby na okna w szkole w postaci kolorowych liści.

• 14 października z inicjatywy Samorządu zorganizowano uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

• 8 listopada część dziewcząt z Samorządu włączyła się w przygotowania i organizację apelu z okazji Dnia Niepodległości.

• W ramach zajęć świetlicowych samorząd przygotował dekorację na bal andrzejkowy, który odbył się 22 listopada.

• Od dnia 2 grudnia został wprowadzony Regulamin Szczęśliwego Numerka. Prace nad regulaminem trwały od listopada. Regulamin został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Pedagogiczną i od początku grudnia codziennie rano losowany jest jeden numer, który przypisany jest numerowi ucznia w dzienniku. Wylosowany numer zwalnia ucznia z odpowiedzi lub niezapowiedzianej kartkówki w danym dniu.

• Z inicjatywy Samorządu dzień 6 grudnia został ogłoszony dniem „Czapki św. Mikołaja”. Uczniowie, którzy tego dnia przyszyli w czerwonych czapkach nie byli pytani przez nauczycieli.

• Przed Świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski uczestniczył w przygotowaniach zimowego wystroju korytarza na pierwszym piętrze.