WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY ::Opłata za obiady dla dzieci i młodzieży za m-c CZERWIEC 2018 roku wynosi: Dzieci i młodzież: 35,00 zł Personel: 53,20 zł Termin płatności upływa z dniem 25.05.2018 roku. Wpłat należy dokonywać wyłącznie na konto bankowe szkoły: 38 8857 0002 3001 0100 0996 0001

DODANO 28.04.2018

ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W czwartek 26 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja.

Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja uroczyście obchodzono już podczas rozbiorów mimo sprzeciwu zaborców i kar, które wymierzano świętującym Polakom.

W okresie międzywojennym pamiątka uchwalenia Konstytucji stała się wielkim świętem państwowym. Po II wojnie światowej, w czasach PRL-u zaprzestano obchodzenia tej rocznicy. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował przywrócić jako święto państwowe dzień 3 maja, to jest rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji w 1791 roku.

Chcąc upamiętnić ten niezwykle doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy czwartej i piątej przygotowali część artystyczną pod kierunkiem Izabeli Kędzierzawskiej i Rafała Zasańskiego. Nad stroną muzyczną czuwał nauczyciel muzyki Henryk Kita.

Apel rozpoczął się od wprowadzenia pocztu flagowego i odśpiewania hymnu państwowego. Krótkie wprowadzenie przygotował p. Rafał. Następnie uczniowie kl. V zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, nawiązującą do wydarzeń z XVIII w. Wspólnie odśpiewano pieśni o tematyce patriotycznej.

Obecnym na apelu uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia. Na koniec części artystycznej p. Rafał przypomniał jeszcze o jednym święcie – przypadającym na 2 maja – święcie flagi państwowej i zachęcił do wywieszania tego symbolu na budynkach domów rodzinnych.

Rafał Zasański

Dodano: 05.04.2018

"O WARMIO MOJA MIŁA"

W dniu 28 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Jonkowie odbyła się uroczystość Dnia Warmińskiego, podczas którego nastąpiło rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu plastycznego „O Warmio moja miła…”.

Na uroczystość zaproszeni zostali wójt Gminy Jonkowo - Wojciech Giecko, przewodniczący Rady Gminy Jonkowo - Sławomir Wydymus, prezes Warmińskiego Banku Spółdzielczego w Jonkowie - Katarzyna Siemaszko, Wojciech Grochowalski – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jonkowie, Bogusław Półtorak - właściciel firmy Calipso i fundator głównej nagrody. Zaproszenie otrzymali również dyrektorzy oraz zespoły poszczególnych szkół, biorących udział w konkursie.

Gośćmi specjalnymi byli Edward Cyfus - znany gawędziarz, popularyzator gwary i kultury warmińskiej, Arkadiusz Łakomiak – poeta, autor utworów dla dzieci, Agata Grzegorczyk-Wosiek, autorka wielu książek dla dzieci.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu „O Warmio moja miła”, jonkowski chór szkolny zaprezentował swój repertuar warmiński.

Kulminacyjnym punktem programu było rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego, który polegał na przygotowaniu albumów dotyczących m.in. środowiska przyrodniczego, położenia geograficznego, kultury oraz historii Warmii. Na konkurs wpłynęło łącznie jedenaście prac ze szkół naszej gminy oraz Olsztyna.

Zwycięskim zespołem została ekipa ze Szkoły Podstawowej we Wrzesinie w składzie: Wiktoria Dąbrowska (kl. IV), Andżelika Sobolewska (kl. V) oraz Wiktoria Szczerbal (kl. V)  z opiekunem – Henrykiem Kitą i konsultantem historycznym, Rafałem Zasańskim.

Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnościami Sprzężonymi w Olsztynie. Trzecie miejsce wywalczył zespół ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jonkowie.

Jury w składzie: Wojciech Grochowalski, Edward Cyfus i Arkadiusz Łakomiak w towarzystwie dyrektora SP Jonkowo, Anny Smolskiej, wręczyło zwycięzcom nagrody oraz pamiątkowe statuetki. Nasza zwycięska drużyna otrzymała także nagrodę główną - przelot samolotem nad Olsztynem.

Ostatnim punktem programu Dnia Warmińskiego był występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”, który przedstawił swój program artystyczny, okraszony jak zwykle skoczną muzyką i regionalnymi przyśpiewkami.

Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy zwycięstwa, zaś panom: Henrykowi i Rafałowi dziękujemy za właściwe pokierowanie zespołem.

Dodane: 04.04.2018

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

"ORZEŁ BIAŁY - NASZA DUMA"

Uczniowie naszej szkoły Andżelika Sobolewska kl. V oraz Przemek Ciesielski kl.VI wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Orzeł Biały – Nasza Duma”, który honorowym patronatem objął Marszałek Senatu RP. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania znaczeniem polskich symboli narodowych wśród dzieci i młodzieży a także popularyzacja wiedzy i świadomości o godle jako jednym z najważniejszych symboli państwa polskiego od zarania dziejów do czasów współczesnych. Uczniowie w podziękowaniu za swoje piękne i pracochłonne prace otrzymali dyplom uznania od Pani Senator RP – Bogusławy Orzechowskiej. Serdecznie gratulujemy.

Dyplom Uznania - Plik do pobrania