Szkoła Podstawowa we Wrzesinie

WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY

XVI OGÓLNOPOLSKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

W dniach 29-30 marca dzieci z naszej szkoły wzięły udział w zbiórce żywności organizowanej przez Caritas pod hasłem:  „Tak. Pomagam”. Wolontariusze zebrali 152 kg artykułów spożywczych. Dary te zostały przekazane najuboższym rodzinom z parafii św. Marii Magdaleny, na której terenie leży nasza szkoła. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję serdecznie dziękujemy.

-Dariusz Welke

MIĘDZY NIEBEM A ZIEMIĄ KWITNĄ POLA NADZIEI

04.października uczniowie naszej szkoły działający w SKC udali się po raz kolejny do Hospicjum w Olsztynie aby wziąć udział w Inauguracji XVI Edycji Akcji „Pola Nadziei”.

Uroczystość rozpoczęła się w kościele Uniwersyteckim p.w. św. Franciszka z Asyżu Mszą Świętą pod przewodnictwem Dyrektora Caritas Archidiecezji Warmińskiej ks. dr Pawła Ziemby, który bardzo serdecznie przywitał przybyłych wolontariuszy. W słowie skierowanym do nas powiedział między innymi, że: „Wolontariusz to bijące serce szkoły”.

Na zakończenie Mszy Świętej ks. dyrektor zaprosił nas na przykościelny plac gdzie zasadziliśmy cebulki żonkili.

Kolejnym punktem programu było spotkanie w auli Dietrichów Wydziału Humanistycznego UWM, gdzie wysłuchaliśmy prelekcji wprowadzającej nas w tematykę akcji. Miłym akcentem naszego spotkania była możliwość wysłuchania występu artystycznego Pana Daniela Rupińskiego.

Na zakończenie przenieśliśmy się do Bufetu Akademickiego Centrum Konferencyjnego na pyszne hamburgery i pączki.

Wiktoria Szczerbal

kl. VI