SZKOŁA PODSTAWOWA WE WRZESINIE

Szkoła Podstawowa we Wrzesinie

Wolontariat

 

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

 
    6 i 7 grudnia miała miejsce kolejna akcja "TAK. POMAGAM!" organizowana przez Caritas, w której udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Dzięki ludziom dobrej woli udało się nam zebrać 213 kg żywności. Paczki trafiły do najuboższych rodzin z Wrzesiny i okolic. Bardzo dziękuję za pomoc Pani Annie Rekosz-Przystup, Pani Izabeli Wydymus, rodzicom i wolontariuszom.
  
                                                                                                         - Dariusz Welke

 

KROMKA CHLEBA DLA SĄSIADA

 

   Kolejna zbiórka żywności odbyła się w dniach 20 - 21 września. Wolontariusze z SKC zebrali 109 kg żywności, która trafiła do siedziby Caritas w Olsztynie. Wszystkim, którzy się zaangażowali serdecznie dziękuję.

                                                                                                            -Dariusz Welke


 

XVI OGÓLNOPOLSKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI


                  W dniach 29-30 marca dzieci z naszej szkoły wzięły udział w zbiórce żywności organizowanej przez Caritas pod hasłem:  „Tak. Pomagam”. Wolontariusze zebrali 152 kg artykułów spożywczych. Dary te zostały przekazane najuboższym rodzinom z parafii św. Marii Magdaleny, na której terenie leży nasza szkoła. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję serdecznie dziękujemy.

                                                                                                               -Dariusz Welke

 


 

 

MIĘDZY NIEBEM A ZIEMIĄ KWITNĄ POLA NADZIEI

 

  04.października uczniowie naszej szkoły działający w SKC udali się po raz kolejny do Hospicjum w Olsztynie aby wziąć udział w Inauguracji XVI Edycji Akcji „Pola Nadziei”.

  Uroczystość rozpoczęła się w kościele Uniwersyteckim p.w. św. Franciszka z Asyżu Mszą Świętą pod przewodnictwem Dyrektora Caritas Archidiecezji Warmińskiej ks. dr Pawła Ziemby, który bardzo serdecznie przywitał przybyłych wolontariuszy. W słowie skierowanym do nas powiedział między innymi, że: „Wolontariusz to bijące serce szkoły”.

  Na zakończenie Mszy Świętej ks. dyrektor zaprosił nas na przykościelny plac gdzie zasadziliśmy cebulki żonkili.

  Kolejnym punktem programu było spotkanie w auli Dietrichów Wydziału Humanistycznego UWM, gdzie wysłuchaliśmy prelekcji wprowadzającej nas w tematykę akcji. Miłym akcentem naszego spotkania była możliwość wysłuchania występu artystycznego Pana Daniela Rupińskiego.

  Na zakończenie przenieśliśmy się do Bufetu Akademickiego Centrum Konferencyjnego na pyszne hamburgery i pączki.


                                                               Wiktoria Szczerbal

                                                                        kl. VI

Hospicjum