SZKOŁA PODSTAWOWA WE WRZESINIE

Szkoła Podstawowa we Wrzesinie

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

6 i 7 grudnia miała miejsce kolejna akcja "TAK. POMAGAM!" organizowana przez Caritas, w której udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Dzięki ludziom dobrej woli udało się nam zebrać 213 kg żywności. Paczki trafiły do najuboższych rodzin z Wrzesiny i okolic. Bardzo dziękuję za pomoc Pani Annie Rekosz-Przystup, Pani Izabeli Wydymus, rodzicom i wolontariuszom.

- Dariusz Welke

KROMKA CHLEBA DLA SĄSIADA

Kolejna zbiórka żywności odbyła się w dniach 20 - 21 września. Wolontariusze z SKC zebrali 109 kg żywności, która trafiła do siedziby Caritas w Olsztynie. Wszystkim, którzy się zaangażowali serdecznie dziękuję.

-Dariusz Welke

XVI OGÓLNOPOLSKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

W dniach 29-30 marca dzieci z naszej szkoły wzięły udział w zbiórce żywności organizowanej przez Caritas pod hasłem:  „Tak. Pomagam”. Wolontariusze zebrali 152 kg artykułów spożywczych. Dary te zostały przekazane najuboższym rodzinom z parafii św. Marii Magdaleny, na której terenie leży nasza szkoła. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję serdecznie dziękujemy.

-Dariusz Welke

MIĘDZY NIEBEM A ZIEMIĄ KWITNĄ POLA NADZIEI

04.października uczniowie naszej szkoły działający w SKC udali się po raz kolejny do Hospicjum w Olsztynie aby wziąć udział w Inauguracji XVI Edycji Akcji „Pola Nadziei”.

Uroczystość rozpoczęła się w kościele Uniwersyteckim p.w. św. Franciszka z Asyżu Mszą Świętą pod przewodnictwem Dyrektora Caritas Archidiecezji Warmińskiej ks. dr Pawła Ziemby, który bardzo serdecznie przywitał przybyłych wolontariuszy. W słowie skierowanym do nas powiedział między innymi, że: „Wolontariusz to bijące serce szkoły”.

Na zakończenie Mszy Świętej ks. dyrektor zaprosił nas na przykościelny plac gdzie zasadziliśmy cebulki żonkili.

Kolejnym punktem programu było spotkanie w auli Dietrichów Wydziału Humanistycznego UWM, gdzie wysłuchaliśmy prelekcji wprowadzającej nas w tematykę akcji. Miłym akcentem naszego spotkania była możliwość wysłuchania występu artystycznego Pana Daniela Rupińskiego.

Na zakończenie przenieśliśmy się do Bufetu Akademickiego Centrum Konferencyjnego na pyszne hamburgery i pączki.

Wiktoria Szczerbal

kl. VI