Szkoła Podstawowa we Wrzesinie

WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY

Wolontariat

 

XVI OGÓLNOPOLSKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI


                  W dniach 29-30 marca dzieci z naszej szkoły wzięły udział w zbiórce żywności organizowanej przez Caritas pod hasłem:  „Tak. Pomagam”. Wolontariusze zebrali 152 kg artykułów spożywczych. Dary te zostały przekazane najuboższym rodzinom z parafii św. Marii Magdaleny, na której terenie leży nasza szkoła. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję serdecznie dziękujemy.

                                                                                                              -Dariusz Welke

 

 

 

MIĘDZY NIEBEM A ZIEMIĄ KWITNĄ POLA NADZIEI

 

  04.października uczniowie naszej szkoły działający w SKC udali się po raz kolejny do Hospicjum w Olsztynie aby wziąć udział w Inauguracji XVI Edycji Akcji „Pola Nadziei”.

  Uroczystość rozpoczęła się w kościele Uniwersyteckim p.w. św. Franciszka z Asyżu Mszą Świętą pod przewodnictwem Dyrektora Caritas Archidiecezji Warmińskiej ks. dr Pawła Ziemby, który bardzo serdecznie przywitał przybyłych wolontariuszy. W słowie skierowanym do nas powiedział między innymi, że: „Wolontariusz to bijące serce szkoły”.

  Na zakończenie Mszy Świętej ks. dyrektor zaprosił nas na przykościelny plac gdzie zasadziliśmy cebulki żonkili.

  Kolejnym punktem programu było spotkanie w auli Dietrichów Wydziału Humanistycznego UWM, gdzie wysłuchaliśmy prelekcji wprowadzającej nas w tematykę akcji. Miłym akcentem naszego spotkania była możliwość wysłuchania występu artystycznego Pana Daniela Rupińskiego.

  Na zakończenie przenieśliśmy się do Bufetu Akademickiego Centrum Konferencyjnego na pyszne hamburgery i pączki.


                                                               Wiktoria Szczerbal

                                                                        kl. VI

Hospicjum