29 września 2018 12:58 | Aktualności

RÓŻANE WZGÓRZA

Dnia 24 września 2018r. klasa VI pojechała na wycieczkę organizowaną przez panią Izabelę Kędzierzawką oraz panią Jolantę Śmiarowską, której celem było pokazanie uczniom kultury I sztuki regionalnej.

O godzinie 8.45 zebraliśmy się pod szkołą, następnie wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w krótką podróż.

Najpierw odwiedziliśmy "Różane Wzgórza''. Znajdowały się tam naturalne wytwory z kwiatów I owoców tej pięknej rośliny. Przywitała nas pani, która opowiedziała nam o swojej pracy i pozwoliła wypróbować pysznych dżemów. Niektórym, aż zrobiło się nieco niedobrze od nadmiaru słodkości. Mogliśmy również coś kupić, np. naturalne ciastka.

Następnie pojechaliśmy do ''Koronczarni''. Przywitała nas właścicielka ślicznego zabytkowego domku, która opowiedziała nam o miejscu, w którym się znajdowaliśmy. Nauczyliśmy się tam też tkać, po czym parę chętnych osób mogło w tym spróbować swoich sił. Pani zaśmiała się, że w takim tempie to utkamy cały dywan.

Potem odwiedziliśmy ''Teatr w Węgajtach''. Tym razem przywitał nas założyciel I twórca tego miejsca. Opowiadał nam o ''Sztuce w Obejściu''. Pokazał nam również kilka rekwizytów. Znajdowały się tam też namalowanie obrazki.

Naszym ostatnim celem była '' Wystawa Sztuki Współczesnej w Skolitach''. Twórcy wystawy opowiadali nam nam o pięknych dziełach, które się tam znajdowały. Następnie wróciliśmy do szkoły na resztę zajęć.

Według mnie takiego typu wyjazdy są bardzo interesujące. Dzięki tej wycieczce mogliśmy poznać kulturę i sztukę, która jest obecna bardzo blisko nas, bo tak naprawdę w miejscowościach, w których mieszkamy. Mam nadzieję, że to nie ostatni taki wyjazd. W końcu “podróże kształcą”.

Alicja Polakowska

kl. VI