10 października 2018 08:24 | Aktualności

XXXV MIĘDZYNARODOWY KONKURS LITERACKIEJ TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY

Organizator konkursu: Gimnazjum nr 2 w Słupsku

Do 15 stycznia 2019 r. można się zgłaszać do XXXVI edycji Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej.

Konkurs jest skierowany do uczniów wszystkich typów szkół, którzy chcą podzielić się swoją twórczością poetycką i prozatorską. Tematyka prac konkursowych jest dowolna.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 20 kwietnia 2019 r. i zostanie zwieńczone uroczystą galą w Słupsku.

1.  Ze względów organizacyjnych uczestników konkursu prosi się  o:

a) przysyłanie opowiadań lub utworów dramatycznych do 10 stron maszynopisu,

b) nadesłanie kilku wierszy.

2.  Teksty konkursowe nie mogą w żaden sposób naruszać praw autorskich innych twórców oraz nie mogą być wcześniej publikowane.

3. Prace oceniane będą w kategoriach:

• poezja: uczniowie klas I-IV, uczniowie klas V-VIII , uczniowie gimnazjum; uczniowie szkół ponadgimnazjalnych;

• proza: uczniowie klas I-IV, uczniowie klas V-VIII, uczniowie gimnazjum, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

4. Wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystego spotkania młodych twórców 27 maja 2019 roku, na gościnnej scenie Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Uczniowie nagrodzeni oraz ich opiekunowie zostaną zawiadomieni indywidualnie. Nagrodzone utwory poetyckie i prozatorskie będą opublikowane w kolejnej książce podsumowującej konkurs, a także w prasie regionalnej.

Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać w bibliotece szkolnej lub u nauczycieli polonistów.
Serdecznie zachęcamy do podzielenia się własną twórczością literacką!

Monika Wilczewska