WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY::Opłata za obiady za miesiąc GRUDZIEŃ 2018 wynosi: Dzieci i młodzież: 37,50 zł Personel: 57,00 zł Wpłaty należy dokonywać do 25 listopada 2018 roku wyłącznie na konto bankowe szkoły: 38 8857 0002 3001 0100 0996 0001

18 października 2018 18:44 | Aktualności

SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

W środę, 17.10.2018 r. w porannych godzinach, nasi uczniowie spotkali się z niezwykłym gościem- panem Mirosławem Myhanem- leśniczym Leśnictwa WrzesinaW spotkaniu tym uczestniczyły zarówno przedszkolaki jak i uczniowie klas I-III.

Na początku leśniczy przedstawił się dzieciom i pokazał parę drzew i krzewów w najbliższym otoczeniu, opowiadając o nich i wtrącając co chwila jakieś ciekawostki.

Dzieci przysłuchiwały się z zainteresowaniem opowiadaniom o różnych gatunkach roślin występujących w okolicy i poznawały otaczające ich środowisko. Pan leśniczy pokazywał narzędzia pracy leśników - przyrządy do pomiaru grubości pnia drzewa oraz do nabijania numerów na ściętych drzewach, a także inne przyniesione przez gościa atrybuty leśniczego związane z pracą w lesie.

Pan Mirek nie tylko opowiadał ciekawie, ale i zadawał dzieciom przeróżne pytania związane z tematyką lasu, z którymi dzieci doskonale sobie radziły.

Na zakończenie uczniowie dostali 4 budki lęgowe, które uratują od zniszczenia , a które zawisną na drzewach przy szkole, stanowiąc miejsce do wychowania następnych pokoleń ptaków naszej warmińskiej fauny.

Należy podkreślić, że Pan leśniczy wspaniale sobie poradził z tak dużą grupą słuchaczy i nawiązał z nimi bliski kontakt.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy panu Mirkowi za to niezapomniane spotkanie, które wzbudziło tyle emocji.

Elżbieta Pieklik

17.10.2018