Szkoła Podstawowa we Wrzesinie

WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY

Aktualności

18 października 2018 18:44 | Aktualności

SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

W środę, 17.10.2018 r. w porannych godzinach, nasi uczniowie spotkali się z niezwykłym gościem- panem Mirosławem Myhanem- leśniczym Leśnictwa WrzesinaW spotkaniu tym uczestniczyły zarówno przedszkolaki jak i uczniowie klas I-III.

Na początku leśniczy przedstawił się dzieciom i pokazał parę drzew i krzewów w najbliższym otoczeniu, opowiadając o nich i wtrącając co chwila jakieś ciekawostki.

Dzieci przysłuchiwały się z zainteresowaniem opowiadaniom o różnych gatunkach roślin występujących w okolicy i poznawały otaczające ich środowisko. Pan leśniczy pokazywał narzędzia pracy leśników - przyrządy do pomiaru grubości pnia drzewa oraz do nabijania numerów na ściętych drzewach, a także inne przyniesione przez gościa atrybuty leśniczego związane z pracą w lesie.  

Pan Mirek nie tylko opowiadał ciekawie, ale i zadawał dzieciom przeróżne pytania związane z tematyką lasu, z którymi dzieci doskonale sobie radziły.

Na zakończenie uczniowie dostali 4 budki lęgowe, które uratują od zniszczenia , a które zawisną na drzewach przy szkole, stanowiąc miejsce do wychowania następnych pokoleń ptaków naszej warmińskiej fauny.

Należy podkreślić, że Pan leśniczy wspaniale sobie poradził z tak dużą grupą słuchaczy i nawiązał z nimi bliski kontakt.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy panu Mirkowi za to niezapomniane spotkanie, które wzbudziło tyle emocji.


                                                                   Elżbieta Pieklik

Przeczytano: 196 razy. Wydrukuj|Do góry

17.10.2018