WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY::Opłata za obiady za miesiąc GRUDZIEŃ 2018 wynosi: Dzieci i młodzież: 37,50 zł Personel: 57,00 zł Wpłaty należy dokonywać do 25 listopada 2018 roku wyłącznie na konto bankowe szkoły: 38 8857 0002 3001 0100 0996 0001

28 października 2018 08:21 | Aktualności

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLAKÓW

Za nami już dwa miesiące zabawy i nauki. Oto nietóre ciekawostki z naszego szkolnego życia:

1. Kodowanie super sprawa, to nauka i zabawa

Przedszkolaki wykorzystują matę edukacyjną w codziennej pracy. W formie zabawy  rozwijają swoje kompetencje matematyczne, polonistyczne oraz logiczne myślenie. Taka forma zajęć bardzo im się podoba.

2. Wizyta harcerek.

Jesienny szary i deszczowy dzień, wcale nie  musi być smutny i nudny. Przekonały się o tym dzieci, kiedy nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście – harcerki. Przedstawiły one  wiele propozycji zabaw i pląsów na jesienne i zimowe dni. Wspólna zabawa i śpiew piosenek trwały do obiadu, a nasi goście bardzo dobrze radzili sobie w roli animatorów. Dzieci mogły też zobaczyć strój harcerski i poznać niektóre zwyczaje oraz  symbole harcerskie. Przedszkolaki były zadowolone ze spotkania, co wyraziły głośnymi podziękowaniami i zaproszeniem gości na kolejne spotkanie.

3.  Rodzice czytają dzieciom.

Głośne czytanie dziecku, już od najmłodszych lat, ułatwia samodzielne czytanie, kształtuje nawyk czytania przez całe życie. Wspólne czytanie z dzieckiem chroni przed uzależnieniem od telewizji, buduje więź między dorosłym i dzieckiem.

Do tej akcji bardzo chętnie przyłączyli się rodzice naszych uczniów. Pani Ewelina Sarol - mama naszego ucznia,  zaczarowała wszystkich czytając książkę pt: " Dobre maniery, czyli savoir-vivre dla dzieci".

Dziękujemy pani Ewelinie za pięknie przygotowane zajęcia.

4. Dzień Chłopaka

Pod koniec września, wszyscy chłopcy w naszym przedszkolu obchodzili swoje święto. Dziewczynki z tej okazji zaśpiewały kolegom „sto lat” oraz wręczyły im medale "Super Chłopaka", wykonane przez   rodziców Zuzi Rapackiej.

5. Spotkanie z leśniczym.

Pan Mirosław Myhan wzbogacił wiedzę uczniów o lesie i pracy leśniczego.Podczas spotkania dzieci zadawały leśniczemu wiele pytań, na które nasz gość cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Serdecznie dziękujemy Panu leśniczemu za spotkanie, które było bardzo ciekawą lekcją przyrody i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

6. Konstruujemy gry planszowe.

Ogromną frajdę sprawiło dzieciom konstruowanie gier planszowych, które łatwo wpisały się w codzienne rytuały naszych poranków. Wspólna zabawa w oparciu o przygotowane przez siebie gry, wzmacnia kontakt interpersonalny, sprzyja socjalizacji dzieci, a jednocześnie rozwija wyobraźnię.

Przed nami kolejne, interesujące dni w przedszkolu.

Wychowawca Oddziału Przedszkolnego

Ewa Kornas