Szkoła Podstawowa we Wrzesinie

WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY

Aktualności

28 października 2018 14:41 | Aktualności

TYDZIEŃ MISYJNY - MISJONARZ POŚRÓD NAS

„Świadectwo życia chrześcijańskiego jest pierwszą i niezastąpioną formą misji”                                                                                                                                    św. Jan Paweł II

 

26 października br. do naszej szkoły zawitała Pani Justyna Rutkowska, która jako osoba świecka wyjechała na misje. Pani Justyna przez okres 4 miesięcy pracowała jako wolontariuszka w misji prowadzonej przez siostry Katarzynki w miejscowości Nambosz w Togo (obszar tego państwa  to jakby dwa razy nasze województwo).


Pani Justyna opowiadała o tamtejszej ludności, o tym jak żyją i z jakimi trudnościami spotykają się na co dzień. Opowiedziała również o bardzo trudnej sytuacji rówieśników naszych uczniów zamieszkujących Nambosz. Zdradziła też tajemnicę pięknej bieli zębów Afrykańczyków i koloru ziemi w Afryce.


Dziękowała naszym uczniom za podjętą akcję zbiórki przyborów szkolnych i zapewniała, że nic co dzieci zbiorą nie zmarnuje się, a na pewno sprawi ogromną radość małym Afrykańczykom.


Nasza misjonarka przywiozła do szkoły różne pamiątki z tamtego terenu, które dzieci mogły zobaczyć, dotknąć a nawet założyć. Największą atrakcją była afrykańska szczoteczka do zębów (gałązka afrykańskiego drzewa), materiał „Pań” wykorzystywany w wielu sytuacjach np. jako nosidełko dla niemowląt, lóżko, kołdra czy po prostu spódnica oraz Taczenta – rzeźba przedstawiająca mieszkalny piętrowy budynek bogatych Togijczyków.


Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali o misjach i zadawali wiele pytań.

                                                                                                                       

                                                          Jacek Kowalski

Przeczytano: 123 razy. Wydrukuj|Do góry

2018.10.26