WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY::Opłata za obiady za miesiąc GRUDZIEŃ 2018 wynosi: Dzieci i młodzież: 37,50 zł Personel: 57,00 zł Wpłaty należy dokonywać do 25 listopada 2018 roku wyłącznie na konto bankowe szkoły: 38 8857 0002 3001 0100 0996 0001

28 października 2018 14:41 | Aktualności

TYDZIEŃ MISYJNY - MISJONARZ POŚRÓD NAS

„Świadectwo życia chrześcijańskiego jest pierwszą i niezastąpioną formą misji”                                                                                                                                    św. Jan Paweł II

26 października br. do naszej szkoły zawitała Pani Justyna Rutkowska, która jako osoba świecka wyjechała na misje. Pani Justyna przez okres 4 miesięcy pracowała jako wolontariuszka w misji prowadzonej przez siostry Katarzynki w miejscowości Nambosz w Togo (obszar tego państwa  to jakby dwa razy nasze województwo).

Pani Justyna opowiadała o tamtejszej ludności, o tym jak żyją i z jakimi trudnościami spotykają się na co dzień. Opowiedziała również o bardzo trudnej sytuacji rówieśników naszych uczniów zamieszkujących Nambosz. Zdradziła też tajemnicę pięknej bieli zębów Afrykańczyków i koloru ziemi w Afryce.

Dziękowała naszym uczniom za podjętą akcję zbiórki przyborów szkolnych i zapewniała, że nic co dzieci zbiorą nie zmarnuje się, a na pewno sprawi ogromną radość małym Afrykańczykom.

Nasza misjonarka przywiozła do szkoły różne pamiątki z tamtego terenu, które dzieci mogły zobaczyć, dotknąć a nawet założyć. Największą atrakcją była afrykańska szczoteczka do zębów (gałązka afrykańskiego drzewa), materiał „Pań” wykorzystywany w wielu sytuacjach np. jako nosidełko dla niemowląt, lóżko, kołdra czy po prostu spódnica oraz Taczenta – rzeźba przedstawiająca mieszkalny piętrowy budynek bogatych Togijczyków.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali o misjach i zadawali wiele pytań.

Jacek Kowalski

2018.10.26