Szkoła Podstawowa we Wrzesinie

WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY

Aktualności

28 października 2018 15:46 | Aktualności

FINAŁ KONKURSU - "MAMY NIEPODLEGŁĄ"

25 października 2018 r. w naszej szkole odbył się finał gminnego konkursu „Mamy Niepodległą – w 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości”. Patronat nad konkursem objął Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie oraz Wójt Gminy Jonkowo.

W konkursowe szranki stanęło ponad czterdziestu uczniów ze szkół podstawowych gminy Jonkowo. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością postaci historycznych związanych z odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości, najważniejszych wydarzeń z historii Polski XIX i XX w. oraz zasad funkcjonowania państwa demokratycznego.

Przypomnijmy, że konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy obejmował eliminacje szkolne; do drugiego etapu zakwalifikowani zostali uczniowie, którzy w etapie szkolnym uzyskali trzy najlepsze wyniki.

Do finału przystąpiło dziesięcioro uczestników, którzy zmierzyli się z siedemnastoma pytaniami o bardzo zróżnicowanym poziomie trudności.

Po skończonych zmaganiach przyszedł czas na część artystyczną. Specjalnie dla uczestników i zaproszonych gości uczniowie kl. V, VI i VIII przygotowali niezwykle wymowny i wzruszający pokaz, nawiązujący do trudnej i burzliwej historii Polski i Polaków. Po części artystycznej przyszedł czas na rozstrzygnięcie.


Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Michał Segień, SP im. T. Kościuszki w Jonkowie

II miejsce – Marcin Szablak, SP Wrzesina,

III miejsce ex-aequo – Oliwia Bednarek i Szymon Krzyżewski z SP im. T. Kościuszki w Jonkowie.


Laureaci zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami książkowymi. Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wręczenia nagród dokonał gość specjalny – Wojciech Giecko – Wójt Gminy Jonkowo.

Nagrody książkowe zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Jonkowie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy historycznej. Dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy poświęcili swój czas i energię, przyczyniając się do sukcesów swoich wychowanków.

Dziękujemy gospodarzowi, pani Dyrektor Szkoły Podstawowej we Wrzesinie, mgr Annie Wasielewskiej, za możliwość przeprowadzenia konkursu w szacownych murach tejże szkoły.

Podziękowania kierujemy także do pani Izabeli Kędzierzawskiej, za pokierowanie częścią artystyczną finału oraz wykonanie pamiątkowych zdjęć.

Ukłony również dla pana Henryka Kity oraz pani pedagog Jolanty Śmiarowskiej za szybkie i sprawne sprawdzenie prac konkursowych oraz podliczenie wyników.

 

                                                                 Rafał Zasański

                                                         Pomysłodawca i koordynator konkursu

Przeczytano: 218 razy. Wydrukuj|Do góry

2018.10.25 Mamy Niepodległą