14 listopada 2018 06:27 | Aktualności

Szkolny Konkurs Recytatorski „W kręgu poezji warmińskiej”

Dnia 5 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego im. M.  Zienatry-Malewskiej.

Konkurs został zorganizowany przez panią Izabelę Kędzierzawską. Rozpoczął się punkt 11 w sali korekcyjnej. Występujący uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych kl. I-IV oraz V-VII recytowali wiersze poetów warmińskich. W skład komisji konkursowej wchodziły panie Jolanta Śmiarowska, Elżbieta Pieklik, Ewa Kornas. Uroczystość uświetniły występy uczniów klasy 0, Damiana Przewodowskiego, zespołu muzycznego oraz uczennic klasy VI, które odczytały wiersze własnego autorstwa.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców: Lena Owczarek kl. I oraz Kinga Górska kl. VI. Obie dziewczynki będą reprezentowały naszą szkołę w Brąswałdzie.

Joanna Kopciewicz

kl. VI