Szkoła Podstawowa we Wrzesinie

WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY

28 listopada 2018 20:44 | Aktualności

"KRÓLOWA ŚNIEGU" na lodzie

15.11.2018r. uczniowie klas 0-III po raz pierwszy mieli okazję podziwiać rewię na lodzie. Moskiewska Rewia na Lodzie zaprezentowała widowisko oparte na motywach baśni  Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”.

Wykonawcami przedstawiania byli utalentowani uczniowie szkoły sportowej w Moskwie. Na tafli pojawiali się kolejni wspaniali, barwni artyści począwszy od tytułowej postaci czyli Królowej Śniegu, a następnie Gerdy, która wędrowała przez różne krainy w poszukiwaniu Kaja, a dalej inni równie utalentowani łyżwiarze.

Doskonała oprawa muzyczna, choreografia oraz łyżwiarskie popisy zawierające wiele trudnych elementów jazdy figurowej na lodzie zachwycały młodych widzów. Całość uzupełniała wspaniała scenografia, barwne, bogate kostiumy, a także  efekty świetlne oraz pirotechniczne.

Ten rodzaj widowiska, bez wątpienia dostarczył wielu emocji i pozostawił po sobie dużo niezapomnianych wrażeń. W czasie spektaklu wykonano fotografie, ale żadne zdjęcie nie odda tego, co było nam dane zobaczyć i przeżyć.

Elżbieta Pieklik