WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY::Szanowni Państwo! W grudniu nie wnosimy opłat za obiady za styczeń. Za styczeń 2019r. płacimy od 01 stycznia 2019r. do 10 stycznia 2019r., a za luty 2019r. płacimy do 25 stycznia 2019r.

Aktualności

28 listopada 2018 20:53 | Aktualności

XVI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "SPOTKANIA Z POEZJĄ WARMIŃSKĄ"

24 listopada 2018 roku, już po raz szesnasty, w Szkole Podstawowej w Jonkowie spotkały się dzieci i młodzież z terenu gminy Jonkowo oraz ościennych gmin i wielu olsztyńskich szkół.

Okazją ku temu był konkurs recytatorski poezji warmińskiej organizowany niezmiennie od szesnastu lat, przez panią Elizę Borowską przy współpracy pań: Beaty Poźniak, Grażyny Stolc i Beaty Kowalskiej.                                                                                             

W jury konkursu zasiedli:

pani Agata Grzegorczyk-Wosiek - pisarka utworów dla dzieci oraz poeta- pan Arkadiusz Łakomiak.

 

Konkurs rozpoczął się powitaniem gości przez panią Elizę Borowską  oraz występem szkolnego chóru z Jonkowa, który przygotowała pani Beata Kowalska.

Gościem zaś konkursu był pan Edward Cyfus- warmiński gawędziarz i piewca kultury i gwary warmińskiej, który przedstawił zebranym fragment takiej właśnie warmińskiej pogawędki.

 

Szkołę naszą reprezentowali najlepsi z najlepszych recytatorzy, zwycięzcy konkursu szkolnego:

Klasy I-IV   1. Lena Owczarek kl. I

                 2. Oskar Wąsik kl. I

Klasy V-VIII   1. Lidia Grodziska kl. V

                     2. Kinga Górska  kl. VI

                     3. Norbert Witos  kl. V

 

Wielkie zaangażowanie i umiejętności recytatorskie przyniosły wspaniałe efekty, ponieważ uczennica klasy I Lena Owczarek zdobyła III miejsce w kategorii klas I-IV. Norbert Witos swoją niepowtarzalną interpretacją zdobył najwyższe I miejsce.

 

To wielki sukces , biorąc pod uwagę silną konkurencję oraz wysoki poziom konkursu. Wyróżnieni laureaci otrzymali nagrody książkowe, zaś wszyscy uczestnicy konkursu –dyplomy. Serdecznie gratulujemy!!


                                                                     Elżbieta Pieklik

Przeczytano: 66 razy. Wydrukuj|Do góry

2018.11.24