28 listopada 2018 20:53 | Aktualności

XVI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "SPOTKANIA Z POEZJĄ WARMIŃSKĄ"

24 listopada 2018 roku, już po raz szesnasty, w Szkole Podstawowej w Jonkowie spotkały się dzieci i młodzież z terenu gminy Jonkowo oraz ościennych gmin i wielu olsztyńskich szkół.

Okazją ku temu był konkurs recytatorski poezji warmińskiej organizowany niezmiennie od szesnastu lat, przez panią Elizę Borowską przy współpracy pań: Beaty Poźniak, Grażyny Stolc i Beaty Kowalskiej.

W jury konkursu zasiedli:

pani Agata Grzegorczyk-Wosiek - pisarka utworów dla dzieci oraz poeta- pan Arkadiusz Łakomiak.

Konkurs rozpoczął się powitaniem gości przez panią Elizę Borowską  oraz występem szkolnego chóru z Jonkowa, który przygotowała pani Beata Kowalska.

Gościem zaś konkursu był pan Edward Cyfus- warmiński gawędziarz i piewca kultury i gwary warmińskiej, który przedstawił zebranym fragment takiej właśnie warmińskiej pogawędki.

Szkołę naszą reprezentowali najlepsi z najlepszych recytatorzy, zwycięzcy konkursu szkolnego:

Klasy I-IV   1. Lena Owczarek kl. I

2. Oskar Wąsik kl. I

Klasy V-VIII   1. Lidia Grodziska kl. V

2. Kinga Górska  kl. VI

3. Norbert Witos  kl. V

Wielkie zaangażowanie i umiejętności recytatorskie przyniosły wspaniałe efekty, ponieważ uczennica klasy I Lena Owczarek zdobyła III miejsce w kategorii klas I-IV. Norbert Witos swoją niepowtarzalną interpretacją zdobył najwyższe I miejsce.

To wielki sukces , biorąc pod uwagę silną konkurencję oraz wysoki poziom konkursu. Wyróżnieni laureaci otrzymali nagrody książkowe, zaś wszyscy uczestnicy konkursu –dyplomy. Serdecznie gratulujemy!!

Elżbieta Pieklik

2018.11.24