Szkoła Podstawowa we Wrzesinie

WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY

05 czerwca 2019 21:36 | Aktualności

Dzień Rodziny

W piątek 31 maja 2019 r.w naszej szkole po raz kolejny odbył się Dzień Rodziny - festyn sportowo-rekreacyjny połączony z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Tę wspaniałą uroczystość rozpoczęliśmy od przywitania zgromadzonych uczniów oraz rodziców i przyjaciół Szkoły Podstawowej we Wrzesinie. Po zapoznaniu z przebiegiem Dnia Rodziny uczniowie klas młodszych wraz z rodzicami zostali zaproszeni na specjalny pokaz robotów wykonanych z klocków LEGO. W tym samym czasie przedszkolaki i pierwszoklasiści bawili się wspólnie wraz z nowymi koleżankami i kolegami, którzy od września będą uczęszczać do naszej szkoły.

Od początku zabawy dzieci miały możliwość korzystania z wielu atrakcji. Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców do dyspozycji uczniów oddano mega piłkarzyki, czyli grę w piłkę nożną na ogromnym dmuchanym boisku, gdzie zawodnicy przyczepieni są do siebie za pomocą  poprzeczek musieli strzelić przeciwnikom jak najwięcej goli.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się także piłkarskie sumo. Cała rozgrywka odbywała się na macie w formie piłkarskiej areny. Wygrywał ten kto wepchnął drugiego zawodnika do bramki.

Głównym punktem programu Dnia Rodziny były sportowe zmagania poszczególnych klas. W wyścigach w rywalizacji zespołowej kl. I i II zwycięstwo odniosła klasa II, zdobywając 7 punktów. W grze zespołowej kl. III i IV w „dwa ognie” zwyciężyli trzecioklasiści. W konkurencjach sportowo-rekreacyjnych kl. V-VIII laur zwycięstwa przypadł drużynie z kl. VIII. Najstarsi uczniowie zmierzyli się także ze swoimi kolegami w towarzyskim meczu piłki nożnej.

Dla miłośników gier komputerowych, uczeń kl. VII, Marcin Szablak przygotował specjalny turniej stworzonych przez siebie gier. Zdecydowanym zwycięzcą tej konkurencji został Aleksander Olszewski z kl. III. Drugie miejsce zajął Oliwier Gołębiewski z kl. III, trzecie miejsce przypadło w udziale Michałowi Siekierskiemu z kl. IV.

Najtęższe umysły naszej szkoły zmierzyły się w turnieju szachowym. W kategorii klas I-III zwyciężyła Lena Gurtatowska z kl. III, zaś w kategorii klas IV-VIII najlepszy okazał się Dariusz Kurek z kl. V.

W trakcie imprezy zadbano też o odpowiedni posiłek dla uczestników. Rada Rodziców, wspólnie z paniami kucharkami przygotowały burgerowy poczęstunek. Ogromnym powodzeniem cieszył się także kącik słodkości.

Kulminacyjnym punktem programu była walka na boisku szkolnym. W szranki stanęli rodzice oraz dzieci i nauczyciele. Jako pierwszy rozegrany został mecz piłki nożnej: tatusiowie - kontra reprezentacja kl. VIII. Po zaciętej walce uczniowie musieli uznać wyższość rodziców i ostatecznie ulegli 1:4.

Bardziej wyrównany, choć nie mniej emocjonujący, był mecz piłki koszykowej w żeńskim wydaniu: mamusie kontra uczennice i nauczycielki. Walka o punkty trwała do ostatniego gwizdka, a mecz zakończył się remisem 6:6.

Wspólna rywalizacja przysporzyła wiele emocji i dobrej zabawy ale był też czas na mniej wyczerpujące atrakcje. Wielką popularnością tego dnia cieszyło się malowanie twarzy oraz poszukiwanie skarbu. Specjalnie na tę okoliczność pani Ela wspólnie z dziewczętami z Samorządu Szkolnego wyczarowały na twarzach naszych uczniów prawdziwe cuda. Dzięki zaangażowaniu ucznia kl. VII Przemka Ciesielskiego najmłodsi mogli choć na chwile stać się poszukiwaczami ukrytych skarbów.

Podczas Dnia Rodziny odkryliśmy też nowe talenty wokalne. W konkursie karaoke zaprezentowały się dwie rodziny: państwa Gurtatowskich i Zielińskich. Oba występy bardzo poruszyły zgromadzonych, którzy chętnie włączyli się we wspólne śpiewanie.

Nie sposób w krótkim artykule oddać atmosfery towarzyszącej wszystkim uczestnikom podczas rodzinnego festynu. Hasło Dzień Rodziny doskonale jednak obrazuje aktywnie spędzony czas.

Zwieńczeniem imprezy było uroczyste wręczenie dyplomów i słodkich podarunków dla zwycięzców turniejów oraz rozgrywek sportowych. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy uzyskanych wyników, a uczestnikom życzymy sukcesów w przyszłości.

Ogromne podziękowania kierujemy do rodziców, nauczycieli i uczniów, którzy zaangażowali się w przygotowania do tegorocznego Dnia Rodziny. Dziękujemy pani Dyrektor za wsparcie i nadzór nad bezpiecznym przebiegiem imprezy.

Rafał Zasański

Zdjęcia: