SZKOŁA PODSTAWOWA WE WRZESINIE

12 grudnia godz.16.30 zebranie z rodzicami

14 czerwca 2019 08:22 | Aktualności

Wycieczka w ramach programu LABORATORIUM

05.06.2019r.uczniowie klasy VIISzkoły Podstawowej we Wrzesinie wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej w ramach programu LABORATORIUMdo zakładu produkcyjnego w Działdowie. Firma Vi-GGa-mi z Działdowa istnieje na rynku od 1992 roku. Zajmuje się produkcją obuwia dziecięcego. W ofercie znajdują się buty do szkoły, przedszkola i do użytku na zewnątrz, które są dostępne w hurtowniach i sklepach na terenie całego kraju.

Po zakładzie oprowadziła nas pani kierownik działu sprzedaży pani Danuta Krajkowska, która jednocześnie projektuje modele i wzory bucików. Zwiedzanie zajęło nam pół godziny, zobaczyliśmy w jaki sposób z użyciem odpowiednich maszyn umieszcza się aplikacje i nadruki, mieliśmy możliwość obserwować pracę szwaczek , a następnie obsługę ręczną  dwóch maszyn, gdzie powstawały podeszwy i dzięki którym but stawał się kompletny.

W związku z tym, że zwiedzanie zakładu nie trwało długo, połączyliśmy pobyt w Działdowie z poznaniem historii i odwiedziliśmy INTERAKTYWNE MUZEUM PAŃSTWA KRZYŻACKIEGO.

Ekspozycja składa się z pięciu sal. W pierwszej dowiedzieć się można o historii powstania i ekspansji Państwa Krzyżackiego, kolejna opisuje życie codzienne   w czasach Zakonu. Trzecia sala poświęcona jest technice wojskowej Sala czwarta w całości poświęcona jest bitwie pod Grunwaldem. Ekspozycja w sali piątej to przede wszystkim materiały audiowizualne, zaś na poddaszu znajdą się stanowiska do zajęć praktycznych dla dzieci: z archeologii eksperymentalnej- poszukiwanie „skarbów”, poznawanie kopii uzbrojenia, komiksy na ekranach dotykowych, stroje z epoki, muzyka średniowieczna, animacje scen batalistycznych i wyświetlanie filmów w „hełmie” projekcyjnym przedstawiającym wirtualną rzeczywistość świata z epoki. Ta sala cieszyła się największym zainteresowaniem naszej młodzieży, a „walki rycerskie” i przymierzanie strojów dostarczyło wielu pozytywnych emocji. Warto odwiedzić to miejsce w wakacje!

Jola Śmiarowska

Zdjęcia: