Szkoła Podstawowa we Wrzesinie

23 czerwca 2019 19:22 | Aktualności

WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI EXPERYMENT

WYCIECZKA DO CENTRUM  NAUKI EXPERYMENT

18 czerwca z 47 uczestnikami  projektu  Kalejdoskop Kompetencji, 4 opiekunami i 3 rodziców udaliśmy się do Gdyni, aby w Centrum Nauki EXPERYMENT uczyć się poprzez zabawę.

Zwiedziliśmy cztery wystawy : „Hydroświat”, „Drzewo życia”, „Akcja: człowiek” i „Niewidoczne siły”. Stanowiska na wystawie „Hydroświat” dostarczyły nam mnóstwo zabawy, a przy tym dały możliwość zdobycia wiedzy hydrologicznej. Na wystawie poznaliśmy min. działanie śluzy, tamy, stworzyliśmy dwumetrowy wir wodny. „Drzewo życia” przybliżyło nam piękno i fascynujące działanie przyrody. Na własnej skórze doświadczyliśmy trzęsienia ziemi, sprawdziliśmy jak widzą zwierzęta. Niemniej ciekawie prezentowała się wystawa „Akcja: człowiek”. Poznawaliśmy tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu, jak działają zmysły. Sprawdziliśmy jak będziemy wyglądać za kilkadziesiąt lat. Na wystawie „Niewidoczne siły” zetknęliśmy się z ciekawą dziedziną nauki jaką jest fizyka. Poznawaliśmy naturę dźwięku, istotę elektryczności i magnetyzmu. Wizyta w Experymencie pomogła nam zrozumieć otaczające procesy i pobudziła ciekawość świata. Mogliśmy sami przeprowadzać doświadczenia i badać zjawiska z różnych dziedzin nauki.. . Uczniowie sami wybierali stanowiska, które były dla nich najciekawsze i eksperymentowali do woli.

Po zabawie w Experymencie udaliśmy się na spacer wzdłuż Skweru Kościuszki. Obserwowaliśmy statki zacumowane w porcie i zwiedziliśmy ORP „Błyskawica”. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną.

Ewa Kornas

Zdjęcia: