SZKOŁA PODSTAWOWA WE WRZESINIE

20-31.01.2020r. FERIE ZIMOWE

23 listopada 2019 10:42 | Aktualności

Prawa dziecka

20 listopada w 30 rocznicę uchwalenia Konwencji Praw Dziecka  uczniowie Szkoły Podstawowej we Wrzesinie realizowali projekt „Moje prawa – prawa dziecka i prawa człowieka”.

Każda klasa brała udział w turnieju wiedzy na temat praw dziecka i praw człowieka, rozwiązała krzyżówkę,  wykonała  plakat ilustrujący jedno z praw dziecka oraz popisała się umiejętnościami recytatorskimi  prezentując autorski wiersz na temat praw dziecka.

Najlepsza w znajomości praw okazała się klasa V, drugie miejsce zajęła klasa  VIII, a trzecie klasa VI.

Jury w składzie: Pani Dyrektor Anna Wasielewska, Pani Pedagog Jolanta Śmiarowska oraz Pan Rafał Zasański musiało skrupulatnie liczyć punkty, bo poziom  turnieju  był bardzo wyrównany. Wszystkie klasy przygotowały się naprawdę znakomicie, ale zwycięzca jest tylko jeden. Klasa V otrzymała nagrodę główną, ufundowaną prze Panią Dyrektor – wyjazd na basen lub do kina (wybór klasy).

Mimo, że klasa VII nie znalazła się na podium , to wiersz recytowany przez Kingę Górską podobał się najbardziej i został najwyżej ocenio

„Prawa dziecka”

Ja mam prawa, Ty masz prawa,

to jest oczywista sprawa.

Prawa dziecka dobrze znamy,

zaraz przykład wam podamy.

Gdy różnię się od innych,

to jest moja sprawa.

Chciałbym też czasami poczuć,

że mam prawa.

Jeśli mam kłopoty lub ktoś mnie wyzywa,

wiem jak się kogoś na pomoc wzywa.

Jeszcze jedno  do powiedzenia mamy:

wierzymy, że razem zło zwyciężamy.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za przygotowanie,  gratuluję zwycięzcom i zapraszam do udziału w projekcie za rok.

Małgorzata Kinach

Prawa dziecka