SZKOŁA PODSTAWOWA WE WRZESINIE

20-31.01.2020r. FERIE ZIMOWE

24 listopada 2019 22:28 | Aktualności

Zabawa andrzejkowa kl. IV-VIII

Andrzejki znane kiedyś jako Jędrzejówki – to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Niegdyś przeznaczone wyłącznie dla niezamężnych dziewcząt, z czasem przybrały formę zbiorową. Andrzejki to niezwykły dzień pełen wróżb i zabaw. Od wielu stuleci są okazją do spotkań w gronie znajomych, wspólnych imprez i zabaw.

W naszej szkole także pamiętaliśmy o Andrzejkach. Dnia 22 listopada 2019 r. odbyła się zabawa dla uczniów kl. IV-VIII.

Spotkanie było wspaniałą okazją do dobrej zabawy, jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Specjalnie przygotowane przez uczniów wróżby oraz zabawy pobudzały wyobraźnię, pozwalały oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Członkowie samorządu uczniowskiego poprowadzili też pokaz dla swoich kolegów i koleżanek którzy tego wieczoru pojawili się w przebraniach i chcieli zaprezentować swoją osobę w ciekawy i oryginalny sposób.

Wieczór andrzejkowy był przeplatany tańcami  i poczęstunkiem przygotowanym przez poszczególne klasy i rodziców uczniów.  Był to niezwykły i mile spędzony czas zabawy, radości i niespodzianek.

Zabawa andrzejkowa kl. IV-VIII