SZKOŁA PODSTAWOWA WE WRZESINIE

20-31.01.2020r. FERIE ZIMOWE

Aktualności

24 listopada 2019 22:38 | Aktualności

Tydzień życzliwości

 

 

 

  21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Idea tego dnia do dziś jest niezmienna – Bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy 

  Obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzony w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar - mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego cele są proste: uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji. 

   W dniach 18-21 listopada  w naszej szkole zorganizowaliśmy TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI, by  również włączyć się do propagowania tego święta, gdyż uśmiech, miłe słowo, przyjazny gest potrafią zdziałać więcej niż nam się wydaje! Z serduszek przyczepianych przez uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji powstało piękne  DRZEWKO ŻYCZLIWOŚCI. 

  Na długich przerwach  działała  POCZTA ŻYCZLIWOŚCI , każdy mógł napisać coś sympatycznego koledze, koleżance lub nauczycielom i wrzucić do skrzynki. 21 LISTOPADA we czwartek wszystkie pozdrowienia zostały rozdane adresatom. Tego dnia cała społeczność szkolna oraz rodzice, którzy pojawili się w szkole zostali udekorowani uśmiechniętymi buźkami. Punktem kulminacyjnym był ŻYWY ŁAŃCUCH ŻYCZLIWOŚCI, który utworzyliśmy wspólnie na dolnym korytarzu chwytając się za ręce i robiąc falę pozytywnej energii! 

      

                                                                                                         Jola Śmiarowska

Przeczytano: 147 razy. Wydrukuj|Do góry

Tydzień życzliwości